Akce má také nový symbol. Je na něm stylizovaná podoba Maryčky Magdonové, literární postavy Slezských písní Petra Bezruče.

„Sweetsen fest je bytostně spojen s městem Frýdek-Místek a dlouhodobě klade velký důraz na svůj charitativní rozměr. I proto jej bude letos symbolizovat Maryčka Magdonova, tragická literární postava odkazující na tvorbu Petra Bezruče, který v letech 1891 až 1893 pobýval v tehdejším Místku. Toto období bylo zásadní pro tvorbu Slezských písní,“ upřesňuje za organizátory zakladatel festivalu Petr Korč.

Tak jako každoročně i letos připravuje pořádající tým v čele s občanským sdružením Pod Svícnem pro návštěvníky několik novinek. Diváci se mohou těšit na změny dispozic v areále, které zajistí lepší oddělení jednotlivých scén. Festival se letos odehraje ve třech dnech a na šesti scénách, z nichž čtyři budou hudební, jedna filmová a jedna divadelní. Chybět nebude ani dětský program. Vstup na akce je již tradičně zdarma. Tradiční jsou i sbírky, které budou na festu probíhat a budou určeny pro společnosti ADRA, Charita a Podané ruce. 

Nové logo v jednoduchých křivkách je inspirováno propagační grafikou používanou v 60. a 70. letech na krabičkách od sirek.