Kapela čtyř mladých muzikantů, která na naší scéně zazářila jako kometa, přitom vznikla teprve v srpnu 2006. „Protože se nás hodně lidí ptá, jak a proč jsme se dali dohromady, musím prozradit, že jsme byli v začátcích velcí fanoušci anglické kapely Coldplay. Řekl bych, že hlavně kvůli nim jsme založili skupinu, začali skládat a později koncertovat. Rozhodně se je ale nesnažíme kopírovat, protože posloucháme i jiné styly, což se odráží i v naší tvorbě,“ zamyslel se Albert Černý, jehož další oblíbenou kapelou jsou nesmrtelní The Beatles.

Za počáteční úspěchy vděčí Charlie Straight i serveru Bandzone.cz, jehož zakladatel Michal Novák produkoval jejich debutní album She’s a Good Swimmer, které 17. června 2009 pokřtili ve zcela vyprodaném klubu Fabric v Ostravě. Předkapelu jim dokonce udělala kapela Kryštof, s níž v rámci podzimního klubového turné odehráli deset koncertů.

Zpěvák, kytarista, textař a skladatel Albert Černý, se netají s tím, že by se svou kapelou chtěli dosáhnout velké věci. „Naším velkým snem, který se nám snad splní, je živit se jednou jen hudbou. V současné době ještě studuji, takže toho mám hodně. Snažím se to nějak skloubit, abych nic neošidil,“ ujišťoval Albert Černý, kterého s ostatními členy velice překvapila informace, když se dověděli, že byli v Českém slavíkovi nominováni do kategorie objev roku.

„Byl to pro nás příjemný šok, moc si toho ceníme. Vítězství nám uniklo jen o vlásek. Vážíme si každého posluchače. Díky fanouškům jsme v červnu 2008 zvítězili s podomácky vyrobeným videoklipem ke skladbě Shall We Have a Baby v internetové soutěži Garážmistr,“ pochvaloval si Černý, jenž s Charlie Straight v loňském roce vystoupil na prestižních festivalech Colours of Ostrava, Planet Festival Tábor, Music Fest Přeštěnice, United Islands of Prague, Bandzone fest a Noci plné hvězd.

Festivaly nevynechala kapela ani letos v létě. „Zahráli jsme si na United Islands of Prague, Travemünde v severním Německu a Šírava festu, kde bylo přes 3 000 lidí. Předskakovali jsme IMT Smile v hale v Košicích a v Prešově. Moc bych si přál, abychom si alespoň jednou zahráli i na legendárním festivalu Glastonbury. Je to největší a jeden z nejdůležitějších hudebních festivalů na světě, který se koná každý rok v anglickém městě Pilton již od roku 1970. Byla by to paráda,“ zasnil se Černý.

Kam dál: Kapela Charlie Straight nadchla fanoušky ve Frýdku-Místku