Vendryňská akce je tradičně rozdělena na hlavní a soutěžní část. „Kapely, které mají zájem v této soutěži vystupovat, se dozví podrobnosti na www.barrocko.cz,“ upozornil za pořadatele René Kottek. „Letošní soutěž bude jiná v tom, že o složení šesti soutěžních kapel a o vítězi rozhodne mezinárodní porota složená z řad profesionálních i amatérských aktivních muzikantů a lidí z hudební branže s Polska, Slovenska a Čech,“ dodal Kottek.

Nejkvalitnější formace bude moci zdarma nahrávat 20 hodin ve studiu GM Recording Jablunkov, jedna z kapel navíc získá i cenu diváků. „Ta dostane věcnou cenu. O této kapele rozhodnou diváci hlasováním tak, že napíšou svého favorita na vstupenku a vhodí ji do připravené urny u vstupu,“ poznamenal René Kottek. „Nějakou věcnou cenu si odnesou i vylosování hlasující diváci.“

Barrocko/blackcomb.cz fest vol.7 se koná 29. srpna, účast v hlavním programu již přislíbilo několik zajímavých partiček. Jedním z taháků by měla být pražská legenda Vitacit, která po delší odmlce znovu nabírá sílu na koncertních podiích. Podle Kottka se diváci mohou těšit na téměř domácí kapelu Ador Dorath, která už ochutnala vítězství v prestižní anketě Anděl za nejlepší hard & heavy album.

„Účast na festivalu přislíbili českotěšínští Devastathor, zlínská funková kapela Babička, z Brna dorazí Pitbull Diesel, z Pardubic Street Machine, nebude chybět ani loňský vítěz soutěžní části Suffer Age. Další kapely jsou v jednání a budeme o nich informovat na webovkách www.barrocko.cz,“ připomněl pořadatel vendryňského festivalu.

Kam dál? Na festivalu v Třinci to rozbalí Disfigured Corpse i muzikanti z Jablunkova