Organizátoři „Coloursů“ nyní konečně zveřejnili bližší informace o tom, kdy se fanouškům představí hlavní taháky letošního ročníku tohoto festivalu se zavedeným renomé.

„Čtvrteční hvězda, saxofonista Jan Garbarek, vystoupí spolu s indickým mistrem perkusí Trilokem Gurtu zhruba v osm hodin večer,“ přiblížil čas vystoupení prvního významného interpreta Jiří Sedlák, jeden z organizátorů festivalu.

V pátek by měli jistě zazářit Happy Mondays, bohémové manchesterské New Power Generation. Ti vystoupí na festivalové pódium podle aktuálního rozpisu ve čtvrt na jedenáct večer. Psychedelický kytarový pop-rock v podání amerických Dandy Warhols pak přijde na řadu ve tři čtvrtě na jednu ráno.

V sobotu by se návštěvníkům festivalu měla představit i hlavní hvězda čtyřdenního hudebního maratonu pod širým ostravským nebem. Irská zpěvačka Sinéad O´Connor rozezní svůj mrazivý hlas ve čtvrt na devět večer. „Po ní ještě přijdou předposlední den festivalu na řadu také hvězdy současné elektronické hudby, anglická kapela Goldfrapp. Start jejich vystoupení je naplánován na půl jedenáctou v noci,“ uvedl dále Sedlák.

A co je nachystáno na poslední den, tedy na neděli? Vyznavači současné africké hudby se mohou těšit na jednu z jejich největších hvězd. Malajský písničkář Habib Koité se představí ve tři čtvrtě na osm. V deset večer pak rozpoutají svou show američtí gypsypunkoví šílenci Gogol Bordello.

„Vstupenky na čtyřdenní festival, o které je letos obrovský zájem, nyní stojí tisíc devadesát korun. V den zahájení se jejich cena zvýší na rovných dvanáct set korun,“ sdělil závěrem Jiří Sedlák.