Penzion Sluníčko v Ostravici v pátek večer patřil skupině Děda Mládek Illegal Band, která i přes nejisté počasí přilákala do areálu slušný počet návštěvníků. „Jsme zde nedaleko na dovolené, tak jsme si tento koncert nemohli nechat ujít. Ivana Mládka jsem měl vždycky rád, proto jsem se na jeho písně těšil. Ono to nejde jenom chodit po horách, kultura je potřebná,“ prozradil Radim Osvětimský, který na dovolenou do Beskyd dorazil od Mladé Boleslavi.

„Když jsme v roce 2000 kupovali areály, které se nyní jmenují Sepetná a Sluníčko, tak jsme uvažovali, co bychom Ostravici mohli dát více a rozhodli jsme se pro konání hudebních festivalů,“ prozradil ředitel areálů Vít Březina s tím, že dříve začali s méně sledovanými zpěváky a skupinami. „Hrál zde například Pepa Nos. Pak jsme začali razit formu hudby, která bývá navštěvovanější. Hrál tu například Kryštof, Čechomor, Hradišťan, Věra Špinarová a podobně. V tom se snažíme sedmým rokem pokračovat a nabízet kvalitní hudby za přijatelné vstupné. Chceme, aby si lidé užili kvalitní kulturu,“ doplnil ředitel k již tradičnímu festivalu, který nese název Beskydské hudební léto.

Pro vnesení větší profesionality se na Ostravici před dvěma roky spojili s Jiřím Guňkou. „Do té doby jsme vše dělali svépomocně, ale poslední dva ročníky nám již pomáhá Jiří Guňka, který sjednává kapely a další organizační záležitosti,“ řekl ředitel Březina. „Na Ostravici jsou lidé, se kterými se mi velice dobře spolupracuje. Na Sluníčku to je bezproblémová práce. Jde jen o to oslovit kapely, zjistit podmínky, zajistit techniku, ochranku a pak už to jede samo,“ řekl produkční Jiří Guňka s tím, že tyto akce se připravují asi tři měsíce před prázdninami, kdy proběhne první informativní schůzka. „Domluvíme se, které kapely by zde mohly přijet, a začne se pracovat. Díváme se také, kdo zde již vystoupil, jaký měl úspěch. Snažíme se zde dostat kapely, které přitáhnou střední generaci, aby se zde přišla podívat,“ uzavřel Guňka.