Dětský den bude probíhat již od dopoledne. Od 10.30 hodin na náměstí v Místku odstartuje 2. ročník Nevi městské štafety základních škol, pojmenovaná po hlavním partnerovi celé akce.

Ve 14.30 hodin bude zahájen hlavní program, jehož hlavním symbolem, jak již název letošního dětského dne napovídá, bude vše, co je větší, velké, velikánské – XXL.

Hlavní program zahájí svým vystoupením a autogramiádou Šárka Vaňková, přijde Míša Růžičkova a XXL skupina Maxim Turbulenc. Dále se nejen děti mohou těšit na maxi lidi na chůdách či maxi hru Člověče, nezlob se. Připraveno je také Pohádkové putování za dobrodružstvím.

Po celou dobu bude pro děti a jejich rodiče připravena XXL maxi cesta plná velkých soutěží a krásných cen. Budou se koulet maxi míče, chodit v maxi botách, skákat v maxi pytlích nebo rozvazovat maxi uzly. Pestrý program doplní tanečníci z TS Aktiv se svým tanečním vystoupením a dětský sbor ze 4. ZŠ s pěveckým vystoupením. Kluci a holky, kteří přijdou s maxi ušima nebo maxi nosem (z papíru či jiného materiálu) dostanou odměnu a zároveň budou bojovat o rekord v nejdelším nosu a největších uších.