Historie této formace sahá do roku 1990. V průběhu doby prošla skupina mnoha personálními změnami a za tu dobu vyšlo kapele 7 CD, 2 DVD, 1 CD singl a 1 EP vinyl, 1 MC (kazetu) nepočítaje. Poslední CD Postelový scény vydala skupina v minulém roce.

Sto zvířat jsou asi jedinou tuzemskou kapelou, jejíž popularita soustavně už skoro dvacet let stoupá, která si zároveň i na sedmé desce udržuje vysokou kvalitu, a to hudební i textovou. „Na posledních dvou albech navíc hrají ve výtečné sestavě a formě, takže je to opravdu radost poslouchat. Desítka muzikantů je dobře sehraná a aranžmá má dostatek disciplíny na to, aby nikdo z nich zbytečně netrčel z harmonického celku,“ prozradil dramaturg Stounu Kamil Rudolf.

„Zvířata“ jsou velmi spontánní uskupení. Vytrvale se věnují muzice, jež třeská v rytmech ska, swingu nebo rocksteady. Jsou to vlastně lidovkové songy, které se obsahem dotýkají nejrůznějších témat – erotiky (CD Postelový scény), posledních věcí člověka (Rozptýlení pro pozůstalé – 2007) a dalších koutů lidské existence.

„Kdo má rád kvalitní ska-čko s chytlavými melodiemi a inteligentními texty, by si neměl koncert Sto zvířat nechat ujít. Samozřejmě zveme nejen skalní fandy, kteří se už hlásí v mailech o vstupenky, ale i milovníky kvalitní muziky, kteří na koncertě této skvělé partičky ještě nebyli,“ dodal Rudolf.

Vstupenky na koncert v ceně 160 korun jsou k dostání v předprodeji v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na náměstí Svobody v Místku. Dále se vstupenky prodávají v Ostravě ve Skate Shopu Titty Twister na Nádražní ulici 29 (zastávka tramvaje Stodolní) a ve Stounu.