Od okamžiku, kdy ožily první části zrekonstruovaného domu s antikvariátem, trafikou s kavárenským posezením a v domě začaly vznikat první projekty včetně největšího frýdecko-místeckého festivalu Sweetsen fest, již uplynulo 11 let. Tak jako každým rokem připravil Dům Pod Svícnem pro své příznivce řadů akcí i překvapení.

Oslava narozenin bude zahájena společně s Filmovým klubem Frýdek-Místek v pátek 7. října od 19 hodin premiérovým uvedením filmu Alois Nebel v kině Vlast za účasti tvůrců Tomáše Luňáka a Jaromíra 99. Po projekcí nás v klubu Stoun od 21 hodin čeká společný koncert kapel Priessnitz, Downbelow a Reného Součka. Tentýž den poprvé pro veřejnost otevře v Domě Pod Svícnem ve večerních hodinách i restaurace Etno, jediná nekuřácká a vegetariánská restaurace ve městě, která zároveň rozšiřuje i svou nabídku denního menu. Večer pak uzavře tradiční afterparty v klubaru Pavlač, který tvoří nedílnou součást Domu Pod Svícnem.

Vstupenky na koncert kapely Priessnitz s hosty, je možno mimo tradiční předprodeje zakoupit za 150 korun i v Antikvariátu Pod Svícnem. K oslavě narozenin patří dárky, a proto každý pátý návštěvník koncertu obdrží dle vlastního výběru CD Sweetsen fest sampler 009, 010 nebo 011, vstup na afterparty v klubaru Pavlač s drinkem zdarma a v sobotu 8. října i třicetiprocentní slevu na nákup knih právě v Antikvariátu Pod Svícnem.

Deník oslovil několik lidí s otázkou, zda znají a navštěvují Dům Pod Svícnem. „Vím, že stojí u frýdeckého náměstí, ale ještě jsem tam nebyl. Také vím, že se podílí na Sweetsen festu, který navštěvuji,“ řekl pětadvacetiletý Adam Hartig z Frýdku-Místku. „Byla jsem tam jednou s kamarádkou na čaj. Dům má své kouzlo,“ doplnila Hartigova přítelkyně Kristýna Krmelová. Důchodce František Pavliňák byl otázkou zaskočen. „Přiznám se, že téměř v osmdesáti letech spíše vím, kde sedí který doktor, než kde jsou místa pro zábavu,“ pravil.

Petr Korč, majitel Domu Pod Svícnem, se na oslavy těší. „Dům Pod Svícnem má mnoho pravidelných návštěvníků, Priessnitz jsou u nás skoro doma a film Alois Nebel získal v souboji o slavnostní předpremiéru čtvrtý největší počet hlasů v České republice právě ve Frýdku-Místku. Oslava narozenin Domu Pod Svícnem má tedy šanci, aby se vydařila minimálně tak dobře jako těch deset předcházejících ročníků,“ láká na narozeninové akce Korč