Hlediště kina do posledního místečka zaplnily převážně děti mezi dvěma a deseti lety, které se přišly podívat na dobrodružství svého oblíbeného Ferdy Mravence v podání Divadelní agentury Křesadlo Třinec. Obrovský zájem o dětské divadelní představení však organizátory nijak nepřekvapil, vyprodaný kinosál prý mívají skoro každou neděli. „Divadelní představení pro děti pořádáme každou neděli od 15 hodin a skoro vždycky je vyprodáno. Rodiče si proto lístky pro děti často zamlouvají už dlouho předem,“ pověděla programová referentka společnosti Národní dům, která kino provozuje, Tereza Krestová. Dodala, že dětská představení bývají na známé motivy, příští neděli se například děti mohou těšit na Příhody včelích medvídků a následující týden potom na Čerta Všudybyla a princeznu Zlobilku.

Malé děti s Ferdou Mravencem a Broukem Pytlíkem tuto neděli jejich příběh velmi prožívaly a samy se také představení mohly zúčastnit. Vyvolané děti spolu s Broukem Pytlíkem na pódiu připichovaly květinky na Beruščin domeček, posazovaly ptáčky na stromek, s Ferdou Mravencem zase stavěly cestičku nebo třeba odnášely mravence do jejich mraveniště. „Některá představení jsou jen na koukání, do jiných se děti mohou i samy zapojit. Většinou se při těchto představeních ani úplně malé děti vůbec nestydí, naopak se hodně se hlásí a bývají aktivní,“ přiblížila atmosféru představení Tereza Krestová.

„Pohádka se mi moc líbila, byl jsem i nahoře na pódiu, přenášel jsem mravenečky. Nejvíce se mi líbil Ferda, protože měl velkou mašli a byl hezký,“ prozradil čtyřletý Patrik Šebena z Frýdku-Místku. „Na dětská představení chodíváme tak jednou za měsíc, děti z nich bývají nadšené,“ usmívala se Patrikova maminka Martina Šebenová. „Mi se nejvíce líbil Brouk Pytlík, protože všechno ví, všechno zná a všemu rozumí,“ pověděl čtyřletý Štěpán Surma z Frýdku-Místku. „Mi se taky líbil Pytlík,“ přikyvoval jeho dvouapůlletý bráška Martin. „Na představení občas chodíváme, dětem se moc líbí. Doma si pak o divadle všichni povídáme,“ dodal jejich tatínek Martin Surma.