Na Souznění si příchozí připomenuli zanikající svět lidových tradic části Karpatského oblouku – Moravy, Slezska, Čech a Ukrajiny. Viděli ukázky práce těch nejlepších lidových mistrů, slyšeli známé i pozapomenuté koledy, seznámili se s vánočními zvyky blízkých i vzdálenějších krajů.

Sváteční písně a hudba zazněly z úst dětí i dospělých, amatérů a profesionálů. Domácí i zahraniční tvůrci předvedli výrobu vánočních ozdob, keramiky, lidových šperků, kovových, kožených a řezbářských výrobků. Samotný festival Souznění začal v Kozlovicích již brzy ráno, kdy se otevřel jarmark s ukázkou lidových řemesel a postupně vystupovaly soubory z Kozlovic i přespolní. Ty vystupovaly přímo na jarmarku a druhým místem pak byl areál zdejší Obecné školy a jeho přilehlého okolí. Nechyběly stánky s medovinou, slivovicí, vánočním zbožím a prodávaly se vánoční stromky.

Odpoledne pak proběhl v místním kostele koncert duchovní hudby a vše vyvrcholilo večer v sále místního obecního úřadu, kde se konal adventně–vánoční pořad.

Souznění v Kozlovicích navštívilo množství místních, ale nechyběli také lidé ze vzdálenějších míst. „Byl jsem zde již loni a letos jsem se sem velmi rád vrátil. Má to tady svoje kouzlo a atmosféru a příští rok přijedu určitě zase. Z Ostravy nás tu přijelo pět a rozhodně se nenudíme,“ uvedl Kamil Ostřanský z Ostravy.