Navzdory tomu, že okres Frýdek-Místek hlásí v Moravskoslezském kraji nejvíce nakažených koronavirem, zdejší muzikanti to, zdá se, nevzdávají a ze svých zkušeben přenášejí hudbu, a především pozitivní energii, které je nyní zoufale málo.

„Užijte si svůj čas v karanténě a dívejte se na všechny on-line koncerty, které pro vás muzikanti připravují,“ vybízela prostřednictvím on-line přenosu jeho diváky Kaczi, která zazpívala a zahrála několik jejích hitů, včetně těch na přání. Na závěr nezapomněla povzbudit i své kolegy na stejné vlně: „Pozdravuji všechny muzikanty a společně to zvládneme!“

Zdroj: Youtube

 „Posíláme vám písničku Neboj, protože strach snižuje sílu imunitního systému,“ padlo na začátku druhého on-line streamu z úst Davida Stypky, který takto uvedl eponymní skladbu z jeho druhé desky. S kapelou Bandjeez má nyní tento hudebník, stejně jako mnoho ostatních, pauzu i přes domluvené koncerty.

Druhou písničku Helium pojal David Stypka interaktivně a vybral jako první, která se mu v komentáři on-line streamu na YouTube zobrazila. Kapela se obecně nebála improvizace, stejně jako na koncertech, a tak žádná vybraná skladba ve výsledku nezněla stejně jako na nahrávce. Hudebník sám během koncertu zmínil navíc také to, že v místě přenosu tvoří jinak s kapelou materiál na nové album.

Zdroj: Youtube

Kaczi ani David Stypka & Bandjeez nejsou jedinými zdejšími hudebními patrioty, kteří vysílali koncert on-line. Téměř na všech sociálních sítích více či méně známých kapel momentálně hudebníci upozorňují na tuto možnost interakce s posluchačem, která sice neznamená plný prostor pod podiem, ale stmeluje lidi zase jinak.

Stejně jako vznikla řetězová reakce šití roušek, které momentálně pomůžou spoustě lidem, tak stejně se zvedla vlna on-line hudebních přenosů, které u nás v Česku započala kapela Kryštof a ostatní interpreti napříč kraji a okresy se dále přidávají. A to i přes nařízenou karanténu. Jedno je jisté – dokud se zpívá, ještě se neumřelo.