Klub přátel výtvarného umění v Třinci uskutečnil v galerii Šíp v Bystřici další výstavu, tentokrát jeho členky Anny Buré. Tato třinecká malířka zde vystavila velký soubor olejomaleb, který se už na vernisáži setkal s velkým zájmem diváků. Její tvorba nás zavede do fascinujícího světa barev a světla. Je veskrze optimistická a každého přímo pohladí po duši. Obrazy Anny Buré přímo vyzařují pohodu a vyzývají k rozjímání.

Tvorba Anny Buré je založena na barvě. Ta je nanášena ve velice odvážných takřka expresionistických tazích na plátno v bohaté škále šťavnatých odstínů aby vykouzlila iluzi květinového ráje. „Dalším výtvarným prostředkem Anny Buré je světlo, které je rozlito po celé ploše obrazu, aniž by bylo patrné, kde je jeho zdroj. To světlo vyzařuje přímo z barev, na základě kontrastu teplých a studených barev. Tento princip barevného kontrastu byl nosným prostředkem impresionistů a Anna Burá ho ve své tvorbě dovedně využívá,“ prozradil Jan Bocek. A vzniká zde také prostor, který autorka vytváří barevným kontrastem. Studené odstíny vytvářejí hloubku, teplé vystupují do popředí. Působivost obrazů Anny Buré dotváří osobitý rukopis, kdy temperamentní, rozmáchlé, dlouhé tahy štětcem dávají nápovědu, kolik energie autorka do svých obrazů vkládá.

Hlavním motivem obrazů Anny Buré jsou květiny. „Nevyhýbá se však ani figurální tvorbě a malbě zátiší. A zase mohu jen chválit. Najdeme zde postavu tanečnice z folklorního souboru nebo několik jemných, decentních aktů. Tyto obrazy nijak nenarušují jednotu vystavených děl a svědčí o zralém autorčině přístupu,“ doplnil Bocek.

Výstava potrvá až do 6. ledna 2011. Galerii můžete navštívit denně v době od 10 do 17 hodin.