„Na koncert U Arnošta se moc těším, protože zdejší hospůdka je taková moje domovská scéna,“ prozradila po zvládnuté zvukové zkoušce Hanka Kopřivová s tím, že se ji zde hraje nejlíp. „Velikost hospůdky je akorát tak pro mě. Mívám zde jeden až dva koncerty ročně,“ doplnila písničkářka. Ještě než se na podiu objevila Kopřivová, představilo se duu Dobrozdání. „Jirka Bosák už zde také měl vystoupení. Mimo zmíněné duo má ještě dvě kapely, ve kterých vystupuje,“ vysvětlila Kopřivová, která se hlavně těšila na pohodový večer. „Většinou přijdou lidé, kteří mě znají, proto jim nemusím moc vysvětlovat, co svými písněmi myslím,“ řekla Kopřivová a dodala: „Mám ráda i cizí publikum. Ti, kteří mě neznají, mohou podlehnout dojmu, že mé písničky jsou smutné. Někdy se hraje lépe pro cizí publikum, než přímo pro kamarády.“

Jednou z duší hospůdky U Arnošta je Theodor Barczi. Ten se také stará, aby hospůdka kulturně žila. „V hospůdce se snažíme navázat na tradici „starého Arnošta“, která byla muzikantskou hospodou a sdružovala tyto frýdecko-místecké umělce. Dá se říct, že rok a půl se nám to už daří a měli jsme zde mnoho úspěšných akcí,“ prozradil Theodor Barczi s tím, že se nejedná jen o koncerty, bývají zde výstavy či divadelní představení. V letních měsících pak u hospůdky funguje velká podiová scéna. „V zimě máme k dispozici vnitřní scénu, která je taková komornější. Také je třeba zdůraznit, že se zde nekouří,“ vysvětlil Barczi.

Na samotný koncert dorazili lidé různého věku. „Přišel jsem si poslechnout Hanku Kopřivovou. Její písničky se mi líbí a na koncert se moc těším. Prostředí U Arnošta mám rád, ale moc tady nechodím, protože mám málo volného času,“ svěřil se třiatřicetiletý Marcel.

Přečtěte si také: Hanka Kopřivová kvantitu nehoní