Stejně jako v předchozích dvou ročnících, i letos kladli organizátoři důraz především na kvalitu a různorodost účinkujících. Návštěvníci se proto mohou těšit na špičky českého šansonu, jazzu, rocku a dalších hudebních žánrů. „Cílem Happy Festivalu je seznámit návštěvníky s přední českou hudební scénou, kterou běžně neslýcháme z rádií, ale je naopak potřeba se za ní vypravit do klubů. Na své si zde proto přijdou zejména vyznavači kvalitní hudby všech generací,“ upřesnil dramaturgii producent festivalu Petr Baránek.

Letošní Happy Festival proběhne v areálu léčebného domu Polárka Beskydského rehabilitačního centra v obci Čeladná. Pro návštěvníky festivalu je na místě připraven bohatý doprovodný program a stanové městečko zdarma.

První festivalový den se návštěvníci mohou těšit na česko–slovenské duo, které tvoří Ľuboš Beňa s rezofonickou kytarou a Matěj Ptaszek, který hraje na foukací harmoniku. Po nich vystoupí energií nabitá sedmičlenná kapela Čankišou pod vedením Karla Heřmana. Následujícím interpretem je jedna z nejznámějších českých zpěvaček Marta Kubišová. Tu na pódiu vystřídá český písničkář a harmonikář Václav Koubek a první festivalový den završí vystoupení nejznámější propagátorky romské hudby Idy Kelarové.

Druhý festivalový den zahájí houslové duo absolventek ostravské konzervatoře Femme 2 Fatale, které na scéně vystřídá host ze Slovenska, zpívající však převážně česky, a zároveň nový objev československého šansonu – Szidi Tobiasz. Druhý festivalový den uzavře český swingový král Vladimír Kerndl.

Poslední den festivalu bude ve znamení královny jazzu a nestorky tohoto hudebního stylu v Česku, zpěvačky Jany Koubkové. Dalším interpretem je seskupení výrazných hudebních individualit pod vedením Michaela Kocába, které plynule navazuje na legendární stejnojmennou rockovou kapelu, Pražský Výběr II. Závěr festivalu bude patřit kantátě Carmina Burana v podání Filharmonie Hradec Králové.

Další informace k Happy Festivalu naleznete na stránkách www.infovize.cz.