Eva Henychová je nejen zpěvačkou, kytaristkou, skladatelkou a textařkou v jedné osobě, ale především charismatickou osobností, která dokáže zasáhnout srdce lidí všech generací. Její písně jsou osobní výpovědí člověka, který umí nahlédnout hluboko pod povrch skutečností všedního života.

Narodila se ve Zlíně, od dětství se věnuje zpěvu a hře na kytaru. Ve svých jedenácti letech zaujala v jedné z hlavních rolí v dětském seriálu My holky z městečka. Po maturitě na gymnáziu byla přijata na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde vystudovala současně dva obory - kytaru a zpěv. Absolutoriem se započala její profesionální umělecká kariéra.

Vystupuje po celé republice, vyhledává zejména prostory menších klubů, čajoven, hradů, zámků, kostelů a kaplí, kde její něžná hudba s texty provokujícími k přemýšlení nejlépe vyzní. Uskutečnila také několik cest k českým krajanům do zahraničí - byla například v Polsku, Chorvatsku, Rakousku, Belgii a Španělsku. Nevyhýbá se ani akcím benefičního charakteru či koncertům pro odsouzené ve věznicích, kterých má za sebou několik desítek.
Na svém kontě má přes tisícovku vystoupení a tři alba.

„Od dětství se věnuji hudbě a možná mě někdo ještě pořád pozná v dětské roli Jarky ze seriálu My holky z městečka,“ prozradila Henychová, která také nastínila své nejbližší plány. „Chystám se opět navštívit krajany v Polsku a také úplně poprvé v Banátu, doufám, že budou mým textům rozumět. Moc se tam těším, protože chci na vlastní oči vidět to, o čem jsem zatím pouze slyšela a četla. Průběžně pracuji na dalším CD, ale aby byly písně o něčem, je potřeba něco prožít, nebo, jak já říkám, nažít. Takže nažívám život a přemýšlím,“ uzavřela Henychová.

Rozhovor s písničkářkou Evou Henychovou najdete ZDE