“Dámy a pánové, zachovejte paniku!” Hit Corona, který nyní brázdí po internetu rychlostí světla, je nápadem hudebníka Jana Řeháčka, který jako první u nás spojil téma koronaviru s chytlavou funky muzikou, která nenechá posluchače v klidu. „My na Litvínovsku máme poměrně silnou funky a jazzovou hudební základnu, tudíž bylo pro mne přirozené dát písničku do této podoby,“ prozrazuje hudebník i své bydliště, které však vůbec v tomto případě není důležité. Hit totiž vznikl přes internet a nyní se sdílí ve všech krajích, i na Ostravsku.

„Jsem psaný jako autor té skladby, ale v podstatě je to mezinárodní česko-slovenský projekt, který jsem dal dohromady. Nejúžasnější na celém tomto projektu je to, že vlastně celý vznikal online a z domova v době karantény, proto jsme se rozhodli naši bandu pojmenovat Quarantine International. Veškerá komunikace probíhala skrz facebook a mail, kde jsme řešili své návrhy, posílali svůj postup a ladili detaily. A právě z toho důvodu je pro nás “Corona” takový úspěch,“ popisuje Jan Řeháček způsob tvorby, která možná bude nyní pro další hudebníky takovýmto stylem nutná.

Zdroj: Youtube

Vesměs celá skladba je postavená na kytarovém základu, na který se postupně nabalovaly další nástroje. „My jsme nikdy nehráli živě všichni pospolu, ale teď se potvrzuje, že vznikla opravdová symbióza a je skoro neuvěřitelné, jak jsme to takto virtuálně dokázali,“ doplňuje hudebník. Hit provází také originální původní grafický návrh, který doplňuje skladbu na YouTube.

„Jsem strašně rád, že se lidé naší skladby tak chytli. Od kamarádů, kteří poslouchají jiné žánry, dostávám kladné recenze a reference. V době, která je nyní velmi nejistá, jsem rád, že i takto mohu lidem vykouzlit úsměv na tváři a oni budou zase aspoň na chvíli šťastní,“ přiznává Řeháček a dodává, že i kdyby díky hitu bylo veselých pouze pět lidí, splní to svůj účel.