Zakladatele a jednoho z pořadatelů horobálu Jiřího Kráčalíka, ředitele Mezinárodních festivalu outdoorových filmů, jsme se zeptali:

Jaký program jste letos pro zájemce připravili?

Jako každý rok dostatečný počet, aby si každý mohl vybrat. Promítáme a besedujeme paralelně na třech místech v Domě kultury a v místních kině. Máme připraveno na 40 besed a filmů s řadou hostů. Na co můžete tedy diváky nalákat? Hostem srazu je Miroslav Hrdý z Prahy. Patří mezi českou špičku filmařů, kteří točí podmořský svět. Jako jeden z prvních kameramanů natáčel pod hladinou Antarktidy. Takže nebudou chybět besedy o setkání člověka se žraloky, ale také o výstupech na osmitisícové velehory nebo o romantické Podkarpatské Rusi, rumunských Karpatech, ale také budou diváci vystupovat na Mont Blanc nebo se toulat v překrásných horách sibiřského Altaje. Prostě bude si z čeho vybírat.

A co samotný Horobál?

Už po patnácté připravujeme opravdu velkolepý projekt, kterého se zúčastňuje kolem 400 lidí. Není se čemu divit, vždyť celý Horobál bude probíhat na třech místech domu kultury. Desítky firem z celé České republiky podporují tento večer a připravili jsme opravdu bohatou tombolu v hodnotě stovek tisíc korun.

Takže na co se účastnící mohou těšit?

Už jsem odpovídal, že předně na řadu unikátních pořadů. Na půlnoční tombolu v sobotu na Horobále. Ti co vyhrajou, si odvezou kola, stany, spací pytle, sportovní oděvy, zájezdy, volné jízdenky po celé Evropě a další zajímavé ceny. A co když se někdo rozhodne na poslední chvíli přijet třeba z Ostravy. Má šanci se této akce zúčastnit? Určitě mohou přijet v sobotu do Frenštátu pod Radhoštěm. do domu kultury nebo u prezentace v internátě gastronomické školy v těsné blízkosti domu kultury, kde dostanou potřebné informace o možnosti ubytování a celkovém programu, který je opravdu velmi bohatý.