Kapela Huťařka byla založena asi před 40 lety ve Frýdku-Místku partou nadšených amatérských muzikantů a hrála pod vedením Františka Řehy. Dalšími spolupracovníky při zvládání náročnějších skladeb byli rovněž Zdeněk Michna, Miloš Machek, Alois Mácha a další. „Tito všichni pomohli dát kapele ten správný směr a zároveň byli také častými spolupracovníky tohoto hudebního seskupení,“ řekl kapelník Huťařky Michal Paluzga.

Protože zájem o dechovou hudbu na severu Moravy značně klesl, musela kapela změnit své obsazení a to: 2 křídlovky, b.trumpeta, tenor, baryton, tuba,bicí a zpěvy. Touto změnou se Huťařka stala kapelou taneční. „Protože většina našich členů rovněž účinkuje v jiných kapelách a orchestrech, začala Huťařka spolupracovat s autorem mnoha skladeb a kapelníkem dechového orchestru Ferrum Borisem Hajdůškem,“ vysvětlil Paluzga.

„Častá spolupráce s ním nás dostala na takovou úroveň, že kapela dostala i četná pozvání do zahraničí. Huťařka vystupovala v Německu, Slovensku, Maďarsku, Polsku a jiných zemích,“ doplnil Paluzga s tím, že uměleckým vedoucím seskupení je Vít Pavlíček. Cílem kapely je spokojený posluchač a zejména vkusné provedení skladeb. V současnosti s kapelou zpívají Vít Pavlíček a Marcela Kocurová. „O Huťařce se říká, že dokáže rozveselit a uspokojit každého posluchače. A to je asi to nejlepší, co si muzikanti a zpěváci mohou přát,“ řekl Paluzga.

Nástrojové obsazení Huťařky: Václav Paluzga – křídlovka, Miroslav Kotra – křídlovka, Jindřich Michna – trubka, Zdeněk Pavlíček – baryton, Jan Přibylíková – tenor, František Kresta – tuba, Michal Paluzga – bicí, Vít Pavlíček – harmonika, zpěv a Marcela Kocurová – zpěv.