Na čtyřech scénách se během odpoledních a večerních hodin představí řada zajímavých umělců a skupin – Michal David, Leoš Mareš, Desmod, Zdeněk Izer, Moravanka, Václav Upír Krejčí, Blaf nebo Markéta Konvičková. Slavnosti pořádá skupina Třinecké železárny – Moravia Steel.

Tradiční předehrou hutnického svátku bude v pátek 30. dubna slavnostní galavečer Královna Ocel, na němž bude v Trisii oceněno přes 50 zaměstnanců a osobností z celé třinecké hutní skupiny. „Hutnický den je svátek určený nejen našim zaměstnancům s rodinami, ale také široké veřejnosti z celého regionu Těšínského Slezska. Jsme moc rádi, že pestrý program každoročně do sportovního areálu přiláká tisíce lidí prakticky všech generací,“ řekl generální ředitel Třineckých železáren Jiří Cienciala.

Na Hutnickém dni se přitom jako první rozezní Retro scéna u atletického stadionu, určená především pro střední a starší generaci. V pestrém programu se zde postupně objeví populární gorolgrassová skupina Blaf, cimbálová muzika Javorový, country kapela Šviháci, známý bavič Zdeněk Izer se svou show, legendární Moravanka s Janem Slabákem a nakonec místní Gipsy Werk.

Dění na Mladé scéně – pódiu u lesa, odstartuje čtyřčlenná třinecká kapela Aspekt, na níž naváže další zdejší uskupení – Boutique s Denisou Roszkovou, vítězkou soutěže Werk Anděl. Poté zahraje populární šumperská formace O5 a Radeček a Česko Slovenská SuperStar z Třince Markéta Konvičková, která bude v areálu během dne křtít i své nové album. Večer na tomto pódiu už bude patřit dýdžejům – Romanu Grygarovi a především moderátorovi SuperStar Leoši Marešovi se speciálním hostem – vítězkou Czech Talent 2009 Viki Matušovovou.

Na své si na Hutnickém dni přijdou i rodiče s malými ratolestmi. Pro ně je určena Dětská oáza u koupaliště. Děti se v ní mohou těšit na pohádkové putování za dobrodružstvím, klaunské divadlo Mimo a vystoupení oblíbeného baviče a mima Václava Upíra Krejčího.

Dvě největší lákadla Hutnického dne se představí na zimním stadionu – Hlavním pódiu pro celou rodinu. Nejdříve zde vystoupí několikanásobný slovenský Zlatý slavík – skupina Desmod. Pak už toto pódium ovládne stálice české populární hudby Michal David. Akci tradičně zakončí velký slavnostní ohňostroj nad Třincem.