The Stooges se přes svou poměrně krátkou existenci (1967 až 1974) stala jednou z nejvlivnějších kapel rockové historie a její třetí album Raw Power z roku 1973 bývá pravidelně v žebříčcích zařazováno mezi nejlepší alba všech dob. Po jejich rozpadu zahájil frontman Iggy Pop úspěšnou sólovou kariéru, spolupracoval s Davidem Bowiem, vydal řadu alb a objevil se také v několika filmech (mimo jiné v kultovním Jarmushově snímku Kafe a cigára). Novou popularitu mu v 90. letech přinesl úspěch filmu Trainspotting, v němž hraje důležitou roli jeho hudba. V roce 2003 se původní Stooges po 30 letech opět sešli ve studiu, aby nahráli několik skladeb pro Popovo sólové album Skull Ring a krátce nato se vrátili i na pódia. Na konci dubna vydávají nové řadové album Ready to Die.

V červnu tohoto roku vyjíždějí Stooges na turné k novému albu, kdy jedinou zastávkou ve střední Evropě bude Frýdek-Místek. Jako speciální host zahrají na frýdecko-místeckém koncertě Tata Bojs, kteří dlouhodobě patří na domácí scéně mezi jednu z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších kapel.

Iggy and the Stooges zahrají v areálu stadionu TJ Slezan ve Frýdku-Místku v sobotu 22. června. Koncert začíná ve 20 hodin. Vstupné je 850 korun (2. zóna), respektive 1190 korun (1. zóna). Vstupenky jsou v prodeji v sítích TicketArt, Eventim a na www.kulturafm.cz.