The Stooges se přes svou poměrně krátkou existenci (1967 až 1974) stali jednou z nejvlivnějších kapel rockové historie a jejich třetí album Raw Power z roku 1973 bývá pravidelně v žebříčcích zařazováno mezi nejlepší alba všech dob. Po jejich rozpadu zahájil frontman Iggy Pop úspěšnou sólovou kariéru, spolupracoval s Davidem Bowiem, vydal řadu alb a objevil se také v několika filmech (mimo jiné kultovní Jarmushův snímek Kafe a cigára). Novou popularitu mu v 90. letech přinesl úspěch filmu Trainspotting, v němž hraje důležitou roli jeho hudba. V roce 2003 se původní Stooges po 30 letech opět sešli ve studiu, aby nahráli několik skladeb pro Popovo sólové album Skull Ring a krátce nato se vrátili i na pódia. Na konci dubna vydávají nové řadové album Ready to Die.

Jako speciální host zahrají na frýdecko-místeckém koncertě Tata Bojs, kteří dlouhodobě patří na domácí scéně mezi jednu z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších kapel. Iggy and the Stooges zahrají ve frýdecko-místecké víceúčelové sportovní hale v sobotu 22. června. Koncert začíná ve 20 hodin. Vstupenky jsou v prodeji v sítích TicketArt, EVENTIM a na www.kulturafm.cz.

Koncert Iggyho and the Stooges se nakonec z původně ohlášeného areálu TJ Slezan přesunul do blízké víceúčelové sportovní haly. Nové místo nabízí lepší technické zázemí, větší komfort během přípravy i v průběhu samotného koncertu a v neposlední řadě střechu nad hlavou, která umožní předejít případným rozmarům počasí a poskytne jak interpretům, tak návštěvníkům větší pohodlí.

S víceúčelovou sportovní halou se pro konání koncertu počítalo od začátku. Vzhledem k plánované výstavbě nové haly Polárka a případné hrozbě předání stávající haly developerovi, byl nakonec zvolen blízký areál TJ Slezan. V minulých dnech se podařilo s developerem dojednat, že akci nechá proběhnout na původně zamýšleném místě ve víceúčelové sportovní hale, což poskytne výhody již popsané.

Během své existence už hala hostila řadu významných akcí taneční představení Lord of The Dance, koncert kapely Smokie, Whitesnake, Tři sestry, zazpíval zde Karel Got, Lucie Bílá, Palo Habera a jiní. Mediálním partnerem koncertu je Frýdecko-místecký a třinecký deník.