Za tři dny se představí celkem dvacet čtyři folklorních souborů, které se věnují zpracování slovenských lidových písní, tanců a zvyků. Kromě Čechů a Slováků bude rožnovský Skanzen hostit také Poláky, Maďary či Srby. „Téměř tisícovka účinkujících nabídne ukázky východního folkloru. Součástí bude, jako vždy, bohatý doprovodný program," prozradil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Od buka do buka

Na programu jsou jako každým rokem atraktivní soutěžní pořady, jako například Mistrovství Valašského království ve stloukání másla nebo Od buka do buka, kde tradičně změří své síly chlapi s přijmením Jánošík.

Připravena je také Malá škola hry na pastýřské hudební nástroje nebo Malá škola tanců z regionu Gemer. Chybět nebude ani jarmark.

V sobotu dopoledne se návštěvníci mohou přijít podívat na každoroční krojový průvod, který povede z rožnovského náměstí až do dřevěného městečka. Celý festival v neděli uzavře galakoncert Z rodného kraja.

Jánošíkův dukát se bude konat od pátku 3.8. do neděle 5.8. v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. „Je to poslední mezinárodní festival letošní folklorní sezony. Letos se uskuteční již počtrnácté," dodal Tomáš Gross.(hh)