„Šikovná děvčata, tak si říkáme, na internetu jsme i jako Šikovné ženy. Prostě babinec,“ vysvětlila členka místního klubu Eva Boorová. O umělecké výrobky na prodej byl zájem. „Skoro všechno už je prodané,“ konstatovala v sobotu kolem poledne.

Expozice nabídla adventní věnečky, košíčky, stromečky, perníkové chaloupky, svícny nebo ručně malované hedvábné šátky. „Lidé přijdou, povykládají, popijí výbornou medovinu, koupí, co se jim líbí. Vyšlo to tak, že začalo i sněžit, je to úplně jak na Vánoce,“ pravila Boorová.

„Byly tu děti ze školky, zpívaly, kupovaly perníčky. Pak povykládaly doma, jak je to pěkné, a přišly znovu s maminkou a tatínkem,“ dodala. „Předvánoční výstavu máme už sedmý nebo osmý rok. Chtěla bych pochválit celý kolektiv, všechny spolupracujeme, je nás asi dvanáct,“ naznačila.

„Pravidelně se tady v klubovně scházíme celý rok. A touto akcí ho zakončujeme,“ doplnila její kolegyně Drahomíra Bednárková. Šikovná děvčata jsou podle ní velice aktivní, a to od studentek až po babičky. „Jezdíme i na výlety, všechny akce máme na DVD,“ upozornila. Šikovné ženy v minulosti pořádaly i velikonoční výstavy, tu poslední zhruba před dvěma lety.

O nápady nemaní nouzi. „Z čeho to je?“ ptala se na výstavě jedna z návštěvnic, když si prohlížela adventní věnec. „Z telefonního seznamu,“ zaznělo v hasičské zbrojnici. Jen pár metrů odtud se v sobotu odpoledne chystal jarmark. Ten pořádal Český červený kříž Janovice. Ženy se těšily i na tuto akci. „Bude vystupovat školka a jedna slečna zahraje na varhany. K tomu domácí koláče a svařené víno,“ poznamenala Eva Boorová. Po setmění došlo na slavnostní rozsvícení vánočního stromu.