Na akci vystoupí od patnácté hodiny David Kraus a band. Ve tři čtvrtě na pět je vystřídá formace Behind the door, která pak uvolní místo pro Missing Base. Před dvacátou hodinou se dočkají všichni fanoušci Petera Lipy, uznávaného slovenského hudebníka. Úderem jednadvacáté hodiny začne koncert hlavní hvězdy festivalu, Yvonne Sánchez z Kuby a Brazilian Groove.

„V posledních dnech intenzivně komunikujeme se všemi vystupujícími letošního ročníku festivalu Jazz ve městě. Výjimkou není ani hlavní hvězda Yvonne Sanchez, která ústy svého manažera vzkázala, že se těší především na vynikající publikum. Dále prozradila, že s mezinárodní kapelou, zahrají především skladby z připravovaného alba My Garden, které vyjde 1. září u vydavatelství Warner Music,“ navnadil pořadatel Milan Anděl.

Na loňský ročník, který se uskutečnil na místecké náměstí Svobody, dorazilo nejméně čtyři tisíce fanoušků. „Protože se na frýdecké náměstí vejde více lidí, myslíme si, že dosavadní rekord překonáme,“ zamyslel se Anděl.

Náměstí bude uzavřeno

Z důvodu bezpečnosti diváků festivalu Jazz ve městě bude v sobotu 19. července pro dopravu uzavřeno Zámecké náměstí ve Frýdku. Vzhledem k očekávané vysoké divácké návštěvě se pořadatelé dohodli s Policií ČR a Odborem dopravy a silničního hospodářství frýdecko-místeckého magistrátu na uzavírce Zámeckého náměstí. To bude úplně uzavřeno v sobotu 19. července od 12 do 24 hodin.

Částečná uzavírka bude probíhat již v dopoledních hodinách, kdy od 8 do 12 hodin bude průjezdná pouze jižní část náměstí. Zároveň bude pro všechny řidiče kromě pořadatelů a účinkujících platit v témže dni od 8 do 24 hodin zákaz zastavení na celém náměstí. V prostoru před zámkem bude zastavení povoleno svatebčanům do 12 hodin. Objízdná trasa bude vedena ulicemi Na Blatnici a Dolní, tzn. za Kauflandem.

Pro parkování mohou řidiči využít parkoviště vedle Kauflandu, nové parkoviště pod magistrátem a parkovací místa na Radniční ulici. (mach)