Festival, který si dokonce vyžádal i dopravní omezení, zažil díky různorodosti jazzových show několik vrcholů. O zahájení se postaral David Kraus s kapelou, který sice nepředvedl set sestavený výhradně z jazzových aranží, přesto jej však publikum ocenilo potleskem. Nato se již potřetí na místním jazzovém festivalu ukázala domácí formace s nejmladším věkovým průměrem Behind the Door, kterou posílil hráč na perkuse Ivo Pokluda. Jediné vystoupení, které představilo ryzí jazz, prezentoval velký ostravský objev Missing Base. „Neuvěřitelným způsobem gradující show ukázala, že ani čistý jazz není ztraceným pojmem. A to navzdory tomu, že v současnosti tomuto žánru vládne spíše fúze s jinými hudebními styly,“ zamyslel se hlavní pořadatel Milan Anděl.

Z pohodové a příjemné atmosféry byl například u vytržení i šestapadesátiletý Milan Čára, který to sem neměl daleko, neboť bydlí ve Frýdku-Místku. „Na předcházejících dvou ročnících jsem nebyl. Přijel jsem tu ze zvědavosti přímo z chalupy. Protože se mi tu velice líbí, určitě zůstanu až do konce,“ uvedl Milan Čára, který je jinak spíše posluchačem rockové hudby.

Na přítomné čekaly ještě dvě strhující show. Tři čtvrtě hodinový set Petera Lipy s Jazzovým ostravským rozhlasovým orchestrem byl pečlivě připraven speciálně pro frýdecko-místecké publikum. „Precizní zpěv slovenského jazzmana v souhře s vnímavým frontmanem orchestru Borisem Urbánkem a dalšími vynikajícími muzikanty rozhýbal diváky, kteří hltali každý Lipův pohyb. Pro mnohé bylo právě netradiční vystoupení, kdy Lipa hrál s rozhlasovým orchestrem teprve podruhé ve své dlouhé a úspěšné kariéře, absolutním vrcholem festivalu. Pro jiné jím zase byla polsko-kubánská zpěvačka Yvonne Sánchez,“ porovnával Milan Anděl.

Sánchez své názory a pohledy na svět prezentovala v excelentním hodinovém setu sestaveném ze skladeb z alba My Garden, které vyjde na počátku září. „Její hlas publikum mrazil a hřál současně, při taneční variaci se zpěvákem Jonathanem Ramirezem Garciou byla atmosféra ve Frýdku-Místku na naprostém vrcholu. Kontroverzní postavou celého festivalu byl ovšem moderátor Ruda z Ostravy. Ten publikum rozdělil na dvě poloviny, první aplaudovala místy až drsnému humoru, se kterým program moderoval, druhá nad zpěvákem hitu o Markétě Irglové nevěřícně kroutila hlavou. Ať je názor diváků na moderátora jakýkoliv, jedno je jasné. I díky němu se bude na Jazz ve městě 2008 dlouho vzpomínat,“ uzavřel Anděl.