„Z akcí s názvem Hell ʼn Roll se pomalu stává tradice – a přehled účinkujících na čtvrtém pokračování je pro příznivce těžkotonážního undergroundu opravdu hvězdný,“ řekl jeden z pořadatelů.

Akce začne úderem devatenácté hodiny. Jako první vystoupí karvinská kapela Bloodyobsession. O hodinu později ji vystřídá opavská parta Insane, která úspěšně fúzuje klasický thrash metal s elektronikou.

Další bonbonek je připraven na jednadvacet hodin, odkdy bude podium patřit kultovní novojičínské smečce Deflorace, která obnovila svou činnost po pěti letech – a to v téměř původní sestavě. Příznivci dřevního grindu se od 22 hodin dočkají domácí úderky s bizarním názvem Dobytčí Mor, která po 18 letech vydává své druhé album.

Po revoluci byli průkopníky stylu – a ani ta spousta let jim nic neubrala na energii a invenci, kterou lze slyšet na zbrusu novém albu „Syndrom“, které v dubnu vydal metalový časopis Pařát. „Křest, jenž bude součástí jejich setu bude určitě ve velkém stylu, k čemuž jistě přispějí i hvězdní kmotři. Nebude to nikdo menší než členové ostravské crust ʼn rollové pecky Malignant Tumour.

Opravdový vrchol večera nastane po jedenácté hodině, kdy muzikanti z Malignat Tumour předvedou svou nezaměnitelnou a bláznivou show. Kdo jste ještě neviděli jejich bombastický videoklip Earthshaker z jejich poslední stejnojmenné desky, určitě to napravte.

Najde vám ji každý internetový vyhledávač,“ prozradil pořadatel. Bez zajímavosti není ani to, že „Malignanti“ hrají týden po Hell ʼn Rollu na festivalu v americkém Baltimore. O týden poté budou na ostravských Bazalech jednou z předkapel hardrockové legendy Scorpions.