Akce v pátek skončila a vzbudila zájem ředitelů škol z Ostravy. "Písničky Voskovce a Wericha, Beatles, Janis Joplin, Ozzy Osbourna, Anety Langerové a spousty dalších jsou nenásilnou a netradiční formou prokládány varováním před nebezpečím drog. Varování umocňují po klubu rozvěšená parte se jmény osobností showbyznysu, které kvůli drogám nebo alkoholu spadly až na samé dno a přišly o život," přiblížila zaměření akce mluvčí frýdecko-místecké radnice Jana Matějíková.

Cíl: Alespoň zamyšlení

Jednalo se o sérii deseti koncertů celkem pro zhruba 2000 žáků a studentů. Celým programem provází místní kapela Music Masters, která podle Matějíkové dokázala snadno navázat kontakt s mladým publikem. "Cílem akce bylo vzbudit v mladých lidech vlastní názor na předkládaná fakta a přimět je k zamyšlení nad tím, zda člověk, který užívá drogy má originálnější nápady a je lepším skladatelem nebo hudebníkem a umělcem než ten, který se drogám vyhýbá," poznamenala mluvčí.

Zájem je i z Ostravy

Nápad má podle Matějíkové ohlas i za hranicemi Frýdku-Místku. Zájem o ni projevili ředitelé škol z Ostravy. Dramaturg a provozovatel hudebního klubu Stoun Kamil Rudolf má z ohlasů radost a chystá další akce. "Uspořádáme výchovné koncerty i pro školy mimo naše město, a to v předvánočním čase. Příští rok na jaře podobnou akci zopakujeme a nabídneme ji opět místním školám," oznámil.

Hudební klub Stoun funguje od ledna 1995 v prostorách krytu civilní obrany v podzemí 11. základní školy na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku. Klub nabízí pořady reprodukované hudby a večery s hudbou určenou především k tanci.