Crazy komedii Jiřího M. Šimka Kontrola v městě Kocourově aneb jeden za všechny, všichni za jednoho sehrají v tomto týdnu hned třikrát.

První představení se uskuteční ve čtvrtek 24. dubna v 18 hodin v sále kozlovického obecního úřadu. V pátek 25. dubna v 18 hodin budou Kozlovičtí hrát ve Štítině. Tohle představení je součástí soutěžní přehlídky o postup na národní přehlídku ve Vysokém nad Jizerou.

V neděli 27. dubna v 17 hodin vyrazí ochotníci do Palkovic, představení se uskuteční v sále zdejšího kina.

Režisérem zmíněného představení je Jan Kukuczka. „Jedná se vlastně o novou úpravu původní Gogolovy hry Revizor. Na Gogolově Revizorovi je zajímavé, že tato hra byla uvedena v roce 1836, kdy byly premiéry v Moskvě a Petrohradu," řekl režisér.

„O hře Revizor vím hodně, protože jsem toto představení chtěl dělat. Proto jsem si kolem této hry získával různé informace. Je neuvěřitelné, jak je tato hra geniální. Když si vezmete, že od premiéry uběhlo více než 170 let, tak se dá bez jakýchkoliv úprav hrát pořád stále je aktuální. Zde je dobré zmínit, že Gogolův text je klasická satira, u Jiřího M. Šimka se jedná o crazy komedii," uzavřel Jan Kukuczka.