Vím, že loňský ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů měl v moravskoslezské metropoli opravdový úspěch. Co jste připravili na dnešní ostravskou prezentaci? Vybrali jsme vítězné filmy ze kterých se bude divákům opravdu tajit dech?

Především bych chtěl poděkovat všem, kteří projevili zájem o tento nevšední festival. Program dnešního dne jsme rozdělili do dvou programových bloků. První začne v 17.30 hodin a druhý ve 20 hodin. Zvu opravdu všechny zájemce na oba dva bloky, jelikož jak jsem uvedl, jedná se pouze o výběr vítězných filmů. Zařadili jsme vítězné snímky všech čtyř kategorií. Z cestopisné kategorie film Kembali, který diváky zavedezavede do pralesů a k domorodým kmenům Nové Guninee. Pro horolezce je připravena lahůdka lahůdek – film Harvest Moon, který získal už ve světě mnoho cen. Dále je na programu další vítězný snímek z kategorie Voda nazvaný Mýtus jménem žralok a adrenalinový film Tepuy, který mapuje největší křemenné jeskyně ve venezuelském pralese. Vstupné na Echo festivalu je 50 koru na filmový blok a 75 korun na oba.

Jak daleko jste s přípravami na další ročník tohoto festivalu?

Příprava je opravdu v plném proudu. Festival proběhne v Ostravě opět v říjnu a zde potrvá 10 dnů, bude se konat také v nejbližším okolí Ostravy – v Havířově a v Klimkovicích, ale také na dalších místech České republiky – v Táboře,, Mikulově, Pelhřimově nebo Špindlerově Mlýně. Celkem festival zavítá do pětadvaceti měst postupně se stává největším filmovým putovním festivalem v České republice. Moc nás, jako pořadatele potěšilo, že za tento projekt jsme obdrželi nominaci na nejlepšího podnikatele ČR za rok 2007. Jsme rádi, že se festival líbí stále novým příznivcům a přejeme všem divákům pěknou podívanou.