O tom nás přesvědčuje rodina Jana Kukuczky z Frýdku-Místku a jeho syna Jana S. Kukuczky, který o svém vztahu k divadlu řekl: ,,Na prknech divadla DUO ve Frýdku-Místku jsem pobíhal již jako malé dítě, jelikož otec hrával amatérské divadlo a často mě brával na pohádky, ve kterých sám účinkoval. Asi od svých patnácti let jsem se do tohoto spolku zapojil jako technik, osvětlovač a kulisák.“ Po návratu z vojny se mladší Kukuczka rozhodl věnovat herectví. To ho zaujalo natolik, že začal navštěvovat ostravskou lidovou konzervatoř – obor literárně – dramatický.

„V současné době pracuji v několika divadelních souborech. V divadlech DUO pod vedením Jana Krulikovského v komedii Lhářka a také v Divadle Čtyřlístek pod režii Zity Maršálkové v komediích Dámská Jízda a Otylka. Před třemi lety mne oslovila Divadelní společnost Kozlovice, zda bych se pokusil o režii v tomto souboru,“ prozradil Kukuczka. Ten, jelikož je dobrodružné povahy, tak tuto výzvu přijal. Vždyť kozlovický soubor několikrát reprezentoval náš region na divadelních přehlídkách v Čechách i na Moravě.

„Má první spolupráce s tímto souborem byla hra Vlastimila Pešky Jako zmoklá slepice. Jelikož se soubor rozrostl a hra patří mezi náročnější, přizval jsem ke spolupráci Emila Kopčáka staršího, aby mi svými režijními zkušenostmi vypomohl,“ řekl Kukuczka. S touto hrou Kozlovičtí dosáhli úspěchu na divadelní přehlídce ve Štítině a kromě cen za herecké výkony obdrželi cenu za inscenaci a cenu za režii.

Minulý měsíc Kozlovičtí uvedli premiéru hry Antonína Procházky Ještě jednou, profesore.

,,Nyní mám období, kdy se zaměřuji na komediální žánr. Mám rád výzvy, a proto se snažím vybírat náročnější tituly, které jsou oříškem nejen pro režiséra, ale i herci mohou dosytosti vyjádřit a zúročit svůj tvůrčí potenciál. Práce je to sice náročnější, ale o to více přijata divákem,“ svěřil se Kukuczka s tím, že své zkušenosti čerpá z každoročních návštěv celostátních divadelních přehlídek jako jsou např. Jiráskův Hronov či Loutkářská Chrudim. (vv)