Autorský kolektiv má velkou výhodu v tom, že může pružně reagovat na nejnovější podněty.

Zvláště události posledních dní nenechaly nikoho v klidu a vedly tak k úvodu, který prohlásil Hynek Nekuža: „Abychom se vyhnuli procedurálním rozepřím, odhlasoval si náš divadelní klub následující prohlášení: Během dnešního představení se náš soubor zdrží jakýchkoliv teatrálních obstrukcí. A zároveň deklarujeme, že naše představení bude odehráno veřejně – nikoliv tajně, že bude ukončeno do dvou hodin od začátku představení s jasným závěrem a nikoliv zítra po desáté hodině, respektive po odhlasované přestávce na oběd – tedy až po druhé hodině. Případné námitky můžete projednat v kuloárech našeho divadelního klubu.“

A pak už přišel na scénu stárnoucí král a mladý kralevic. Vše zpočátku vypadalo jako v klasické pohádce. Jejich rozprava směřovala k tomu, aby se kralevic vydal hledat svou vyvolenou princeznu, kterou vysvobodí. Ale v tu chvíli už víme, že pohádka má velice moderní a aktuální prvky. Kralevic na doporučení otce navštíví smyslnou a energickou čarodějku, která mu nejen poradí, ale za radu chce platbu v naturáliích, a tak jej zasvětí do sexuálního života. Od ní odchází kralevic zcela omámen a cestou potkává tři pomocníky: hrobaře, žumpaře a svačinkáře.

Tito tři se prokážou jako věrní druhové, a i když mají specifické problémy a dělají různé slovní narážky, pomáhají kralevici najít tu pravou princeznu. Objeví však starého, vyčerpaného a nemohoucího čaroděje, kterého od rána do večera úkoluje rozkazovačná princezna.

Čaroděj zadá kralevici tři úkoly a doufá, že si konečně princeznu odvede. Kralevic skutečně „vysvobozuje“ emancipovanou princeznu a ta je velice přizpůsobivá, zvláště když má kralevic dědit. Náhle se totiž vyjeví skutečnost, že všichni z královské rodiny kralevice zemřeli. Ukáže se, že finančně výhodné je uspořádat všechny obřady najednou! Paralelně se rychlokurzem vyškolený kněz táže prince, zda si bere dobrovolně princeznu, náhle se otočí a začne s vážnou dikcí řeč pozůstalým.

Černý humor tuto pohádku pro dospělé velice oživuje, na komičnosti jí přidávají vtipně užité moderní prvky: například čarodějka dá kralevici inzertní výtisk s rubrikou „seznamka“; vrba bonzačka je v podstatě automat, který polyká mince; značkovou rakev otevírá hrobař čipovou kartou a jiné.
Efektně působila slušná hudební režie – známá pohádková písnička, zvuk hovnocucu, chrápání. To vše umocňují zkušenosti mladého tvůrčího kolektivu, který je naladěn na svou specifickou notu humoru. INGovské sehrané autorské a improvizační umění sklidilo v sále Čtyřlístku kladnou a hlasitou odezvu publika.

Repríza INGovské pohádky pro dospělé bude v sobotu 8. března v 18 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji. Radana Šatánková