Při zpívání nemohl hlavně chybět smíšený pěvecký sbor Lašan Brušperk se sbormistryní Jitkou Hummelovou a sólistou Romanem Žiškou. Smíšený pěvecký sbor Lašan Brušperk pro letošní rok připravil celkem třináct veřejných vystoupení.

Letošní první se uskutečnilo v brušperském Domově pro seniory. S pěveckým sborem Bílovec se pak Brušperští dohodli na dvou společných vystoupeních.

První proběhlo právě v atriu brušperské radnice, druhé je na programu na slavnostech města Bílovec 27. června. Mimo region se Lašan Brušperk připravuje na květnový festival Moravskotřebovské arkády 2009, který se koná v sobotu 23. května. Na zpáteční cestě sbor zazpívá na hradě Bouzov a v Litovli ve farním kostele sv. Marka. V závěru roku dovrší svůj pěvecký maraton sérií čtyř adventních koncertu.

Patnáctiletá tradice každoroční přehlídky Lašsko zpívá bude již potřetí nahrazena společensko-hudebním odpolednem Brušperk zpívá - tentokrát 13. června.

Pěvecký sbor Bílovec se v Brušperku představil se sbormistrem Karlem Kosterem. Tato formace je oficiálním kulturním tělesem vystupujícím pod hlavičkou města Bílovce, které je hlavním podporovatelem jeho činnosti. Sbor absolvoval desítky koncertů nejen v našem regionu, ale také například v Polsku a Chorvatsku. (jak)