V sále kulturního domu a ve cvičebně víceúčelové haly bylo živo po oba dny. Představili se zde sběratelé i zruční výrobci a příležitost ukázat se dostaly prakticky všechny místní organizace. „Občanské sdružení mělo loni deset let. Velikonoční a vánoční výstavy tu mají tradici, ale řekli jsme si, že tento rok chceme mít trochu jiný. Chtěli jsme se prostě trochu odlišit od zaběhlých kolejí," vysvětlovala místopředsedkyně sdružení Katarína Charbuliaková s tím, že Klíč letos zmíněné výstavy neuspořádal.

Naopak už v únoru se konalo taneční odpoledne s výherkyní čtvrté řady StarDance Alicí Stodůlkovou. „Ona je naší rodačkou," připomněla Katarína Charbuliaková. „A přizvala si Michala Kurtiše, který ve StarDance tančil s Anetou Langerovou. V rámci této akce se pak prezentovali i naši mladí tanečníci a ,zumbáci´. Čili v únoru jsme měli Alici a na podzim máme Ligočana," shrnula Katarína Charbuliaková s tím, že prezentovat se mohli všichni – lidé, kteří něco sbírají či vyrábějí, dále školy, školky, církve a další instituce.

Na akce, které pořádá Klíč, chodí tradičně třeba Karla Kukučková. „Je to inspirativní. Doma si potom něco podobného zkouším. Tady mě zaujalo malování na sklo nebo výroba perníčků. Na ty se zeptám, uvidím, kdo co poradí," pravila žena, která přišla s vnučkou Adélkou. „Je to určitě pěkná akce. Já obdivuju ty lidi, že si udělají čas a všechno připraví, naaranžují. Jsou tu i starožitnosti, které už člověk jen tak neuvidí," poznamenala.

„Krásné. Nejvíc se mi líbí ruční práce, vyšívání, keramika, fotografie. Toho pána, co to fotil, znám," radovala se osmašedesátiletá Marie Santariusová. Také podle ní se o víkendu potvrdilo, že Komorní Lhotka má co nabídnout. Lidé se zastavovali například u sbírky starých žehliček a mlýnků, kterou poskytla Anna Michaliková. Zajímavostí však bylo mnohem víc. Ve cvičebně víceúčelové haly se prezentoval střihač vlny nebo umělecký kovář. Háčkované výrobky vystavila i 74letá Zdeňka Pavelková z místního domova pro seniory. „Je to koníček. Když děláte něco, co vás baví, tak je to hned lepší."