Autor výstavu svých fotografií nazval příznačně Cesty. Přítomným vysvětlil, co jej k tomu pojmenování vedlo. „Smyslem každé cesty by mělo být také poznávání a potkávání, tak jako jsme se tady i my dnes sešli. I když motivem našeho jednání je obvykle nějaký cíl, většina času věnovaná jeho dosahování představuje cestu, která nás k němu provází,“ zamyslel se Miroslav Lysek, který se nakonec rozhodl veřejnosti představit 17 fotografií. Zachytil na nich nejen krásu Beskyd, ale také Hostýnských a Vsetínských vrchů. Jedna zastupuje dokonce i Tyrolské Alpy. Fotograf je pořídil v posledních pěti letech.

Miroslav Lysek si na vernisáž pozval tři hosty, ke kterým má blízko. O moderování se postarala Ivana Linzerová, která recitovala i dvě básně, které fotograf napsal. Jedna, která se úplně obešla beze slov, se jmenovala „Minuta ticha“. Druhým hostem byl řezbář Milan Oboda, třetím pak Michal Smolan, jenž akci doprovázel hudbou.

Vystavované fotografie zaujaly například dvaasedmdesátiletou Danielu Janíčkovou z Frýdku-Místku. „Tvorbu Miroslava Lysla znám delší dobu, takže vím, co od něj můžu čekat. Musím upřímně říct, že se mi jeho fotky, na nichž zachytil hlavně krásy Beskyd, moc líbí. Protože jsem vášnivá turistka, na některých fotkách poznávám místa, která jsem taky už osobně navštívila,“ kladně zhodnotila Daniela Janíčková.