Jako perličku se podařilo domluvit ostravskou black metalovou kapelu Silva Nigra, která působí na české undergroundové scéně od roku 1996. V průběhu její hudební činnosti se ji podařilo vystupovat a šířit český black metal v celé řadě evropských zemí. Ve Frýdku-Místku vystoupí Silva Nigra po šesti letech a společně s ostatními účinkujícími se pokusí rozhýbat pozapomenutou metalovou scénu ve Stounu.

Vystoupí také místní oldschoolová legenda Virtual Void, která se po dvaceti letech stále věnuje produkci starého poctivého black metalu. Pořádající kapela Tortura zde bude nahrávat své první live album, které ponese název festivalu. Zahrají také thrashcoroví Pressure Wave z Ostravy a grindové kapely Cutting Embryo (romantici z Karviné) a Genital Destruction z Bruntálu. Více se o festivalu dozvíte na http://revoltfest.tortura.cz/.

„Přijďte proto zapařit, zakalit, poslechnout si našlapanou metalovou muziku a v neposlední řadě i podpořit metalovou scénu ve Frýdku-Místku a okolí,“ řekl k festivalu jeden z organizátorů Martin Hurník. A šéf Stounu Kamil Rudolf dodal: „Věříme, že si většina příznivců tvrdé muziky přijde na své a touto akcí společně založíme tradici nového zimního festivalu. Vstupné je 80 korun a dohrávku obstará DJ Estét.“