„Za dveřmi je tajemný předvečer svátku svatého Mikuláše, kterým začíná ta pravá předvánoční nálada. Ve Frýdku-Místku zavládne už v neděli 29. listopadu v 16 hodin, kdy se ve Víceúčelové sportovní hale uskuteční tradiční zábavná akce Mikuláš na ledě,“ informovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Dodala, že na děti i jejich rodiče a prarodiče čaká program plný her a soutěží. „Připravena je mimo jiné i balónková show a diskotéka na bruslích. „Chybět nebudou rozverní čerti, milí andělé ani spravedlivý Mikuláš, který hodným dětem rozdá sladkou nadílku,“ doplnila mluvčí.

Poněkud netradiční bude forma vstupného na tuto akci. Děti mohou „zaplatit“ jedním kilogramem sběrového papíru nebo třemi kusy nevratných skleněných lahví, případně třemi kusy dvoulitrových PET lahví, nebo také vyřazenými monočlánky a bateriemi. „Toto vstupné má motivovat k lepšímu chování vůči životnímu prostředí,“ vysvětlila Jana Matějíková. Akci Mikuláš na ledě pořádá společnost Sportplex ve spolupráci s městskými společnostmi Distep a Frýdecká skládka. Děti by si doma neměly zapomenout brusle.