Návštěvníci mohou na jarmarku například nakoupit drobné vánoční dárky, zpříjemnit si čas s tradičními řemesly uměleckých předmětů nebo se zahřát medovinou a pochutnat si na dobrém jídle, řekla Eva Zamarská, vedoucí třineckého muzea, které spolu s kulturním domem akci pořádají.

"Touto akcí chceme připomenout a zároveň zachovat především rukodělné práce a držet se tak tradic našeho kulturního dědictví. Na své si přijdou jak dospělí, tak děti. Každý rok se Mikulářského jarmarku účastní na 50 stánkařů. Letošní rok je v tomto směru rekordní, přihlásilo se totiž více než 70 prodávajících," dodala. K jarmarku patří medovina.

Během dne čekají návštěvníky mimo jiné ukázky technik tradičních uměleckých řemesel. K vidění bude také paličkování, malování na skle, vyšívání či spřádání vlny na kolovrátku. Akce se koná od 09:00 do 18:00. Hodinu po zahájení vystoupí v kulturním domě s koledami žáci místní základní umělecké školy.

Pro nejmenší návštěvníky akce připravili organizátoři balónkovou show, při níž si může každé z dětí vyrobit zvířátko nebo postavičku z nafukovacích balónků. Na jarmarku nebude podle Zamarské chybět Mikuláš se svými čertovskými pomocníky a andělem.