Jak jste se k herecké profesi dostala?
Tak nějak přirozeně to vyplynulo. Odmalička jsem chtěla být herečka, a tak i všechny mé záliby k tomu směřovaly. Přes Dividlo, což je Divadelní dramacentrum v Ostravě, zpěv a klavír na ZUŠ, Klubíčko v České televizi a divadelní soubor na víceletém gymnáziu jsem se dostala na Ostravskou konzervatoř, odkud jsem po maturitě na gymnáziu přestoupila na konzervatoř do Prahy. A tady jsem už zůstala.

V seriálu Ošklivka Katka hrajete recepční. Máte nějaké její podobné vlastnosti?
Nějaká podobnost se určitě najde. Tím, že s tou postavou žijete třičtvrtě roku, automaticky si jí postupně přizpůsobujete sobě. Je milá, přátelská, ale někdy dost naivní, až jednodušší, což se snažím omezit. Společný máme úsměv, komunikativnost, ale já v reálu jsem daleko více zodpovědná a nevrhám se hned každému mužskému objektu v okolí do náručí. Ale kdybych byla svobodná matka, kdoví, jestli bych taky intenzívně nehledala tatínka.

Popište atmosféru, v jaké se seriál natáčí? Stala se vám během natáčení nějaká humorná příhoda?
Atmosféra na natáčení je úžasná. Pochvalujeme si, že se sešel příjemný tým lidí. Vždycky, když do Kolbenky směřuji, byť třeba v 6 ráno, moc se na ně těším. Chcete humornou historku z natáčení… no, ono když se sejde náš klub Ošklivek, bývá dost veselo, každou chvíli se semele něco, co vás rozesměje, ale vychází to ze situace, takhle na papíře to nevyzní. Mnohdy stačí málo- přeřeky, nečekaný výraz, i počasí- například exteriéry před firmou točíme doslova na větrné hůrce. Někdy vás odbourá, když s někým vedete vážný rozhovor a do toho zafouká vítr tak mocně, že máte vlasy přes celý obličej, až na sebe vůbec nevidíte. V tu chvíli jste přesvědčeni, že se nedá točit dál, ale ono „stop!“ se neozve. Vtipné bývají i „fackovací“ nebo „líbací“ scény, kdy si nás štáb pěkně dlouze vychutnává.

Jaký je váš profesní sen - a s kým byste si ráda někdy zahrála?
Žádnou konkrétní vysněnou roli nemám, ale lákají mě psychologicky náročné a spletité postavy, a to jak na divadle, tak i ve filmu. Ráda bych si zahrála se spoustou herců, ale nerada bych při jejich vyjmenovávání na někoho zapomněla, proto se mu raději vyhnu.

Co v poslední době připravujete a kde všude nyní hrajete?
Pravidelně mne diváci mohou například vidět v divadle Ta Fantastika, kde hraju Alenku v Alence v říši divů. Jinak v těchto dnech finišuje zkoušení Strindbergovy Slečny Julie, jejíž předpremiéra proběhne 4. září v Opavě a pražská premiéra pak 15. září v divadle Dobeška, kde Divadlo Rity Jasinské, v němž působím jako herečka a podílím se na produkci a dramaturgii, uvádí také Generálku od Jiřího Hubače, ve které hraju titulní roli. Na říjen pak připravujeme inscenaci Je důležité být (s) Filipem!?- O. Wilde, kterou uvedeme v Divadle Na Prádle. Se všemi inscenacemi také jezdíme po celé České republice, takže doufám, že časem zavítáme i do mého rodného kraje. Byla bych moc ráda.

JANA MICHALIKOVÁ