„V sobotu 26. února zavládne téměř přesně na den po roce ve frýdecko-místeckém klubu Stoun příjemná atmosféra při setkání s důvěrně známými hosty – valašskomeziříčskou skupinou Mňága a Žďorp,“ komentuje připravovaný koncert šéf a dramaturg klubu Kamil Rudolf a pokračuje: „Kapela se stavuje ve Stounu každoročně s takřka zatvrzelou pravidelností a početná posluchačská základna Mňágy ve Frýdku-Místku a okolí je tomu ráda.“

Jak známo, Mňága uzřela světlo světa ve Valašském Meziříčí v roce 1987 přičiněním frontmana, skladatele, textaře a do dnešních dnů vůdčí osobnosti Petra Fialy. První album spatřilo světlo světa roku 1991 pod vše říkajícím názvem „Made in Valmez“. Pro tvorbu skupiny jsou příznačné „vesele pesimistické“ písničky, které jsou dílem především Petra Fialy.

Do těchto dnů vydala kapela 21 CD a DVD a to včetně dvou Fialových samostatných alb, vinylového EP, CD-singlu, dvou výběrovek a dvou DVD, z nichž aktuální dvou DVD vyšlo na podzim minulého roku pod názvem „Mňága a Žďorp on stage“. První disk tvoří dvouhodinový záznam koncert z pražského Lucerna Music baru. Na bonusovém disku je pak kultovní film Petra Zelenky „Mňága – Happy End“ a pod názvem „Videohistory“ všech 27 klipů, které skupina dosud natočila. Celkem je to téměř 5 hodin obrazu a hudby.

„Myslím, že Mňága tradičně přiláká svoje stálé příznivce, ale i ty, kteří tuto téměř legendární partičku ještě naživo neviděli,“ uvažuje dramaturg Stounu. „Předprodej již byl zahájen, vstupenky v ceně 180 korun jsou k dostání v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na náměstí Svobody v Místku. Dále se vstupenky prodávají v Ostravě ve Skate Shopu Titty Twister na Nádražní ulici 29 a ve Stounu,“ uzavřel dramaturg Kamil Rudolf.