Vystoupí na něm kapely Citron, Metallica revival, Walda gang společně s Vláďou Šafránkem, Traktor, Rygol, Orchidea, Spider X a v rámci svého turné Salamandra. „Akce se uskuteční za každého počasí, protože areál je zastřešený,“ řekl za pořadatelskou agenturu MarTomMusic Tomáš Hypl.

Každoroční setkání na Kamenitém láká především svou neopakovatelnou atmosférou areálu v přírodě, stíněného stromy a obklopeného lesy a loukami. I proto se i na třetí ročník kapely festivalu těší. Skupina X hraje styl hard and heavy. Letos v únoru natočila desku s názvem Hořká chuť s jedenácti vlastními skladbami. „Dotočili jsme a hned jsme vyměnili všechny kytaristy a značně přitvrdili,“ prozradil zpěvák René Trebuna, který spolu s bubeníkem Pavlem Matějíčkem jako jeden z mála z původní sestavy v kapele zůstal. Čerstvými posilami jsou kytaristi Marcel Škoda, Tomáš Růžička a basák Martin Pavliska. Na Kamenité vždycky přijdou skuteční hardrockoví příznivci, tak se tam už moc těšíme. Pořádně otestujeme, jak nám to v nové sestavě šlape,“ řekl Trebuna.

Kapela Traktor vznikla v roce 2001 spojením zakladatelů dvou hranických kapel, metalové Tarantuly a crazy rockového Wizardu. Své hraní berou už zralí muzikanti Standa Balko, Petr Bartošek, Lukáš Šikl, Martin Kapek a Karel Ferda tak trochu s nadhledem, díky kterému ostatně vznikl i název kapely jako nadsázka a také tak trochu výsměch různým vážně heavymetalově se tvářícím skupinám, jejichž jméno hrdě končí slabikou tor. „V kapele máme jasno, chceme přibrat klávesistu a dělat vlastní, český, pohodový bigbít, s většinou lehce vtipnými texty,“ řekl Martin Kapek. První CD„…s vlečkou se to lépe táhne“ vydala skupina pod hlavičkou Popronu v roce 2004. Pohodovou partičku dobře znají návštěvníci letních festivalů a mnoho posluchačů si ji zapamatovalo zásluhou poněkud úletové skladby Pamela, která na Multisteel open festu samozřejmě také zazní. „Od minulého léta nahráváme novou desku, která vyjde někdy koncem roku a ponese název 69. Jelikož jsme všichni docela časově vytíženi, nějak to nehrotíme a točíme, když je čas a hlavně se chce. Některé nové písničky na Kamenitém taky zahrajeme,“ prozradil Kapek.

Melodický power (speed) metal hraje už deset let Salamandra. Za tu dobu natočila čtyři řadová alba. Hlavně to poslední Faces Of Chimera chce představit publiku na festivalu ve Vyšních Lhotách. „Vzhledem k tomu, že pivko pod širým nebem chutná hodně dobře a úplně nejlíp, pokud se sejdou lidi naladěni na stejnou notu, mohlo by to dobře fungovat. Hrajeme na festivalu poprvé, ale s pořádající agenturou už jsme spolupracovali a bylo to, myslím, oboustranně v pohodě, takže se už těšíme,“ řekl kapelník Pavel Slíva.

Své hity připomene také kapela Citron v čele s Radimem Pařízkem. V hodinovém bloku kluci zahrají běžný festivalový program. Zazní určitě písně od nejstarších až po jednu či dvě novinky z připravovaného CD. „Festivalové publikum určitě nepřijde o oblíbené skladby jako Rock, Rock, Rock! Už couvám, Zahradní slavnost, Ocelové město nebo Radegast,“ uvedl manažer kapely Tomáš Kratina.