Tradiční akce s příslibem léta i letos nabídne bohatý, poutavý i poučný program hlavně pro dětské diváky a návštěvníky. Letos se zaměřil na legendy o zbojnících.

„Návštěvníci určitě nepřehlédnou legendárního Jánošíka v podobě nafukovací překážkové dráhy s prolézačkami a skluzem. Na dopoledne i odpoledne jsme připravili loutkové představení O zbojníku Ondrášovi v podání scény Bajka Těšínského divadla,“ přibližuje program vedoucí muzea Eva Zamarská.

Režie i hudby se ujal moravský písničkář Tomáš Kočko, který už léta zkoumá legendu o Ondrášovi a zpívá nejen o něm písničky.

Zahradu muzea však obsadí také usměvaví klauni Trdla z Havířova, kteří se ujmou malých návštěvníků a celý den si s nimi budou hrát. Naučí je klaunovskému řemeslu a vytvoří z balonků podivuhodné postavičky.

Děti si také budou moci vyzkoušet celou řadu řemesel, třeba řezbářství, patchwork, perníkářství, korálkování, výrobu šperků a další. O hasičském řemesle se zase děti dozvědí díky účasti Sboru dobrovolných hasičů z Dolní Líštné. A ti odvážní si mohou zkusit jízdu na koni.

Pro naladění letní atmosféry nebudou chybět ani hudební vystoupení dětí Základní umělecké školy v Třinci a Dariny Szymeczkové, nebo Gajdošská muzika Bukoň a nakonec hudební tečka kapely Druhá náhoda.

Akce začíná v 8.30 hodin a potrvá do 19 hodin.

Hodnotitelská komise v Hrádku.
V soutěži Vesnice roku mělo Frýdecko-Místecko hned tři želízka v ohni