Návrhy kostýmů připravila úspěšná slovenská kostýmní výtvarnice Ludmila Várrosová, samotnou realizaci má na starosti Beáta Miháliková. Výroba kostýmů je prozatím v původní fázi. „Máme míry všech krasobruslařů, začínají se upravovat návrhy, které jsou zatím umělecké, do reálné rozpracované fáze. Dnes zkoušíme první dny kostýmy, jsou to kostýmy Sněhurky a prince, které už jsou v polopracovní verzi. To znamená, že nejsou ještě v té podobě, v jaké budou vypadat na premiéře,“ upřesnila Helena Pajurková, koordinátorka za kulturní organizaci Trisia. Počet kostýmů se nyní pohybuje nad stovkou. „Vychází to i z úprav scénáře, ke kterým stále dochází. Některé postavy budou mít kostýmů více,“ doplnila Helena Pajurková.

ežie muzikálu se ujal známý slovenský choreograf a režisér Jaro Moravčík. Ke spolupráci přizval Vaša Patejdla, spoluzakladatele skupiny Elán. V hlavní mužské roli se představí Tomáš Verner, mistr Evropy v krasobruslení z roku 2008, který už má s podobnými show zkušenosti. „Mám kolem sebe skvělou partu a kamarády, a kdo se chytl režie a hudby, to jsou neskutečná jména v oboru. Je to pro mě domácí projekt a příležitost bruslit doma, to je pro mě velká výhoda,“ řekl bývalý elitní závodník.

V dalších rolích si zahrají a zatančí nejtalentovanější krasobruslaři ocenění medailemi na různých mezinárodních soutěžích. Roli vypravěčky příběhu se ujme Tereza Kostková. S představitelkou hlavní role Sněhurky a bývalou krasobruslařskou mistryní republiky, Ivanou Buzkovou z Třince, se Tomáš Verner zná už od dětství. „Je to jakoby se rodina znova scházela dohromady na ledě,“ doplnil.

Slavnostní premiéra Sněhurky na ledě se uskuteční ve Werk Areně 5. října, poté muzikál zavítá do arén napříč republikou. Vstupenky jsou už v prodeji.

Rozhovor s Ivanou Buzkovou si můžete přečíst v úterním vydání Frýdecko-místeckého a třineckého Regionu, který je pravidelnou přílohou Deníku.