Chtěli byste se v muzeu na chvíli vrátit do světa pohádek? Pro velký loňský úspěch jsou i letos prohlídky filmových kostýmů, tentokrát zaměřené na pohádku s „čertovskou" tematikou.

Třinecké muzeum ve spolupráci s Barrandovským Fundusem připravilo do 8. ledna 2014 expozice, kde jsou instalovány kolekce více než 30 kostýmních originálů z kultovní pohádky režiséra Zdeňka Trošky Z pekla štěstí I. a II. Natočená byla v létě 1998 a pro velký úspěch u diváků bylo v roce 2000 natočeno pokračování.

I když je výstava zaměřena především na pohádku, tak zdaleka není určena pouze dětem. Na své si u nás přijdou všichni filmoví fanoušci, kteří tu mají možnost zblízka si prohlédnout pekelnou dekoraci s kostýmy, doprovázenou figurínou s kostýmem Lucifera, kterého si zahrál Karel Gott, ale i další kostýmy, které se promítly v pekelných scénách princezna, král, čerti, Brambas. Nebudou chybět ani kouzelné předměty boty, mošna a ubrousek.

Lidé se budou moci seznámit také s kostýmy Honzy, kterého představuje Miroslav Šimůnek, Markýtky Michaela Kuklová, Kujbaby Lukáš Vaculík, sedláka Radoslav Brzobohatý, princezny Eufrozíny Sabina Laurinová, zlé sestry Dory Dana Morávková, Daniel Hůlka hraje v tomto filmu zlého krále Brambase.

Barrandovské filmové a historické kostýmy si návštěvníci budou moci vyzkoušet. Pořízená fotografie v kostýmu přímo v interiérech muzea bude dozajista nezapomenutelnou vzpomínkou a milým dárkem pro nejbližší. Obléknout alespoň jednou v životě filmový kostým je snem všech malých i velkých.