Unikátní akci, na které se neplatí vstupné a kapely vystupují bez nároku na honorář, nezastavily ani sobotní přívalové deště. V pátek proběhla již tradiční sbírka pro Dobrovolnické centrum frýdecko-místecké pobočky společnosti ADRA. Letošní Sweetsen fest, který se do poslední chvíle potýkal s nedostatkem financí a nakonec proběhl v nově upraveném a rozšířeném areálu, oslovil již během prvního dne tisíce diváků, které bavily kapely na dvou scénách. Tradiční součástí této frýdecko-místecké slavnosti jsou sbírky pro humanitární organizace, které v minulosti vynesly již přes padesát tisíc korun.

V letošním roce probíhala sbírka pouze první den a diváci dali dohromady částku přesahující dvacet tisíc. Během pátečního předání symbolického šeku zástupci společnosti ADRA poděkovali a šéf frýdecko-místecké pobočky Michal Čančík oznámil, že v sobotu již sbírka probíhat nebude, protože společně odjíždějí pomáhat lidem postiženým povodní v našem kraji. Toto prohlášení sklidilo bouřlivou reakci publika.

„Sweetsen fest oslovující široké spektrum návštěvníků je akcí, která je známá svou pospolitostí a nekonfliktním průběhem. Letošní ročník, který překonal všemožné komplikace, však frýdecko-místeckou hudební komunitu utužil ještě výrazněji. Hudebníci, diváci i pořadatelé se během festivalu a společných vystoupení shodli na jednom. Akce, která se stala nepřehlédnutelným fenoménem, si do budoucna zasluhuje aktivní podporu města Frýdek-Místek,“ dodal předseda pořádajícího občanského sdružení Pod Svícnem Petr Korč. Podle něj se příští, tentokrát již třídenní Sweetsen fest, bude opět konat ve Frýdku-Místku na začátku prázdnin roku 2010.

Kam dál:Sweetsen bude opět čistý a korunovat jej má sbírka