Příznivci betlémů se mohou těšit na kolekci betlémů z Muzea Vysočiny Třebíč, které budou vystaveny ve Velké výstavní síni muzea. Expozici si můžete prohlédnout od 1. prosince do 24. ledna. Malá výstavní síň zase nabídne výstavu nazvanou Symboly zimy a zimních svátku. Exponáty na výstavu dodalo Květinářství – Vítková Třinec a k vidění je rovněž do 24. ledna.

Galerie Na schodech zase nabízí výstavu Stanislava Zormana nazvanou Duše dřeva. Díla se opírají o autorovu lásku k přírodě a stromům zvláště. Jak sám autor prozradil: „Možná by se dalo říci, že jsem obrazů pouze spoluautor a že je tvořím společně s matkou přírodou. Stromy se ve svých dílech snažím netlačit do uměle vytvořené formy, ale pochopit a nechat vyniknout jejich krásu.“

Techniku asambláže kombinuje Zorman s malbou. Sám své výtvory nazývá duchovními kolážemi a tvoří je z čistě přírodních materiálů jako je dřevo, kámen, len nebo mušle. Hostem výtvarníka je Monika Krzakiewicz, která žije v Krakowie a věnuje se malířské tvorbě – oleje, akryl a pastel. Výstavu můžete navštívit do 29. ledna.