Literárně dramatická společnost Místecká Viola si připomíná pět let svého trvání. Ke svým narozeninám připravila pořad V pohodě do jubilejní sezony, který uvedla tuto sobotu v Lidovém domě. „Více než dvouhodinový pořad je sestaven jako průřez tvorbou našich členů za posledních pět let,“ upřesnil principál společnosti Jan Kukuczka.

Moderátorky večera Renata Tomková a Ivana Linzerová navíc připomenuly důležité okamžiky ze života společnosti a vzpomněly také na současné i bývalé členy. To, že jsou členové Místecké Violy nadaní i v jiných směrech než jen v literatuře, v sobotu potvrdila například Simona Pazderová, která atmosféru večera osvěžila hrou na příčnou flétnu, nebo Vlaďka Jaremová svou malbou a poetickým tancem.

Za dobu svého trvání Místecká Viola divákům představila více než čtyřicet autorů nejprve z Frýdecko–Místecka a během let se tu začali divákům představovat i autoři z jiných částí republiky a dokonce i ze zahraničí. Společnost si rozhodně nemůže stěžovat ani na nezájem příznivců a fanoušků. Na sobotní oslavu jejich pátých narozenin jich přišlo tolik, že se skoro ani nevešli do velkého sálu místeckého Lidového domu.

„K založení literárně dramatické společnosti Místecká Viola došlo vlastně čirou náhodou. Předcházely tomu literární večery tří Kukuczků, kteří se snažili věnovat se tomuto literárnímu žánru pravidelně. Poté, co proběhlo několik literárních večerů, se bohužel ukázalo, že je to projekt dosti časově náročný, a tím, že členové měli závazky v jiném divadelním souboru, byl tento projekt odložen. Ne však natrvalo, na jeho základech vznikla nová společnost,“ zavzpomínal na začátky Violy Jan Kukuczka.