U příležitosti bašťanské pouti se v kostele sv .Václava konal i velmi hodnotný koncert duchovních písní, árií a varhanních skladeb, ve kterém účinkovali Michaela Rácová, Zdeněk Krulikovský, Jan Strakoš a Michaela Krulikovská.

V obci se uskutečnilo i setkání s horolezcem Liborem Uhrem. Čtrnáctého října zase hostil kostel sv. Václava benefiční pořad dětí z frýdecké římskokatolické farnosti s názvem Děti pomáhají dětem. Finanční výtěžek dobrovolného vstupného putoval strádajícím dětem do Afriky.

Divadlo z Prahy

Další akcí, která je naplánována na sobotu 27. října od šestnácti hodin, bude zábavný pořad brněnských umělců: Vojty Polanského, Dáši Hlaváčkové a Jirky Látala, ve kterém poprvé v Bašce vystoupí i známá filmová, divadelní a televizní celebrita Petr Nárožný.

„Je to přátelské setkání s milými písničkami a povídáním, ve kterém se setkává moudrost i humor, tak jak je život přináší. Hudební část programu tvoří průřez všemi oblíbenými žánry mimo současnou pop music.

Zaznějí zde melodie nejoblíbenějších písničkářů od Hašlera až po současné tvůrce. Chybět nebude nejen typická česká lidovka, slovácké písničky jižní Moravy, ale ani Jaroslav Ježek či Suchý a Šlitr. Vážnější hudbu zastoupí slavné Schubertovo Ave Maria,“ prozradil něco k pořadu Vojta Polanský.