Zatímco v letošním roce se dala veřejná vystoupení Jaromíra Nohavici spočítat doslova na prstech jedné ruky, hned z kraje příštího roku jakoby se s nimi roztrhl pytel. Minimálně v Ostravě se mohou příznivci tohoto zpěváka těšit hned na několik koncertů – v Domě kultury města Ostravy, v Domě klutury Akord nebo v Divadle Antonína Dvořáka. Těšit se ale mohou jenom ti, kteří se obrnili trpělivostí a vystáli dlouhé fronty u pokladen. Všechny lednové koncetty už jsou beznadějně vyprodány.

Po vstupenkách se doslova zaprášilo. Většinou byly vyprodány do tří hodin od zahájení prodeje. Rekord však drží ve Vratimově, kde vstupenky zmizely za 34 minut a například v ostravském Domě kultury Akord čekali zájemci o vstupenky před pokladnou pět hodin. Podle informací, které se objevily na internetových stránkách tohoto nejoblíbenějšího českého písníčkáře, vznikne z lednových koncertů deska nových písní. Pokud vše dopadne, jak má, cédéčko by se mělo objevit na pultech prodejen a v e-shopech, přibližně začátkem února 2008. Nohavica chystá na příští rok sérii koncertů nejenom v Česku, ale i na Slovensku či v Polsku.

Na podzim se pak připravuje velké zahraniční turné nazvané On the road 2008. Pokud se na žádný z Nohavicových koncertů nedostanete, pak nemusíte smutnit. Možná byste mohli navštívit některé z divadelních představení, ke kterým Nohavica přebásnil libreto. V repertoáru Národního divadla moravskoslezského bude i v příštím roce opera Wolfganga Amadea Mozarta Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni.

Bohužel lednové představení už je vyprodáno, ale vstupenky si v předprodeji divadla můžete zajistit na některý z dalších termínů. Jaromír Nohavica je podepsán i pod dalším libretem k opeře Wolfganga Amadea Mozarta Cosi Fan Tutte. Na představení, které se v Divadle Antonína Dvořáka koná 16. ledna, jsou ještě vstupenky v prodeji. Jinak tento rozpustilý operní kousek o dvou dějstvích bude na repertoáru ostravského divadla i v průběhu příštích měsíců. Pro zajímavost – za české přebásnění této Mozartovy opery obdržel Jaromír Nohavica cenou Sazky a Divadelních novin. A že se Mozart u Nohaviců už doslova zabydlel, svědčí fakt, že v průběhu příštího roku bude ostravský písničkář pracovat také na přebásnění dalšího libreta Figarova svatba.