Na šestý ročník oslav pivovaru v Nošovicích dorazilo v sobotu 25 tisíc lidí. Letošní Radegast Den se nesl v hokejovém duchu. Na umělém kluzišti se v exhibičním utkání představil Martin Dejdar se svým týmem, jehož výkon okomentoval legendární Karol Polák.

Velký ohlas na scéně D, kterou pořadatelé nazvali Nošovický stadion, měla i krasobruslařská exhibice s názvem Kouzelný svět. „Bylo to oživení, pro děti velký zážitek,“ uvedla Gabriela Jochymková z Třanovic, která přijela s tříletou dcerou. „Vypadalo to dobře, i když jsem přes dav viděla jen hlavy a ruce,“ usmívala se Petra Okapalová z Hranic.

Umělé mobilní kluziště s mantinely tvořila plastová plocha z materiálu, který byl vyroben v USA pro vesmírné středisko NASA. To, že se na něm dá i bruslit, se zjistilo až dodatečně.

Svým fanouškům se bezmála hodinu podepisovali vítkovičtí hokejisté Viktor Ujčík, Roman Šimíček a Václav Varaďa. V přestávkách mezi vystoupeními lidé vymýšleli vtipné slogany a básničky, za které dostávali pivo. Těch se v sobotu vypilo na třicet tisíc. Návštěvníci si pochutnávali na kvasnicovém ležáku, který byl uvařen pouze pro tuto příležitost. Na hlavním pódiu se tleskalo zejména Yo Yo bandu, Děda Mládek Ilegal Bandu a Michalu Hrůzovi s kapelou. Diváci litovali jen příchod podzimního počasí. „Na slavnosti chodím každý rok a každý rok je zima. Vždycky to vyjde jak naschvál. Ale na kapely se těším, nejvíc na Dědu Mládka Illegal Band. Zpěvák je takový správný blázen a pařmen,“ prohlásil Ivo Janulek. Na akci to neměl daleko, žije totiž v sousední Dobré. „My jsme přijeli historickým parním vláčkem, ten je pro děti ideální,“ poznamenala jednatřicetiletá Lenka Seidlerová z Frýdku-Místku.

V sobotu vyvrcholila i soutěž zaměstnanců pivovaru Buď u puku první, jejíž vítěz se podívá na říjnový zápas NHL v Praze. Stejnou cenu získal rovněž vítěz divácké soutěže o nejrychlejší střelu tenisovým míčkem.

„Jsem přesvědčen, že každý si našel to své a nikdo neodešel zklamaný. Atmosféra u jednotlivých scén byla výborná,“ zhodnotil letošní Radegast Den manažer Marek Grabovský, který měl přípravu nošovických slavností na starosti.