„Letošní koncertní sezonu jsme zahájili právě tímto Majálesem,“ prozradil Luboš Gaško s tím, že se zde představily jedny z nejlepších kapel ve Frýdku-Místku. Jako první se přítomným představila skupina Šuba duba band, což je kapela z lidové školy umění, dále pak podium patřilo formacím Bandjeez, Čadi a Los Pedros. „Kapela Bandjeez vlastně svým způsobem vznikla v naší hospodě, kde měla na konci zimy i svůj první koncert,“ doplnil Gaško.

Se Šuba duba bandem vystoupila i Sabina Holíková. „Na toto vystoupení jsem se strašně moc těšila, protože je to pro nás takové výjimečné hraní, vystupujeme zde bez kapelníka Milana Michny. Tím je vše v naší muzikantské režii,“ prozradila Holíková.

„U Arnošta jsme na této akci vystupovali i v minulém roce. Hraje se měn zde velice dobře, protože jsme z Frýdku-Místku, tak je zde plno známých a je tady taková domácí atmosféra,“ svěřila se Holíková, která ráda vystupuje na venkovních podiích. „Záleží, v jakém prostoru hrajete. U Arnošta je to menší, proto je to i milejší,“ dodala Holíková s tím, že Šuba duba band na festivalech moc nevystupuje.

„Hrajeme spíše na soukromých akcích, ale hlavně nás čeká chorvatské turné, které se uskuteční na konci léta. Potrvá asi deset dnů. Na konci srpna vyrážíváme na podobné zahraniční turné,“ upřesnila Holíková.

„Je to obrovská zkušenost. I publikum bývá různé. My hrajeme takovou veselou muziku, kterou mají lidé v jižních zemích moc rádi a dokáží tuto hudbu prožívat. Ve Finsku to zase bylo o něčem jiném, protože naše muzika pro ně byla nová. V zahraničí míváme i větší úspěchy, protože jim přijde neuvěřitelné, že taková banda mladých lidí dokáže takto hrát,“ prozradila Holíková.

U Arnošta vystoupila kapela Šuba duba band v patnácti lidech a věkový průměr činil šestnáct až sedmnáct let. „Já jsem u Šuba duba už hodně dlouho – sedmým rokem. To už jsem vlastně v důchodu, protože mně už je jednadvacet let,“ smála se na závěr Holíková.